توجهِ او چکار کرده‌اید؟ آیا طبیعی رفتار کردید یا مانند دائم تابلوبازی درآوردید؟ اووه! خواهشمند است نگویید رقیب عشقی هم دارید چون کار دشوار می‌شود…

نه اشتباه نکنید، این یک نوشتار عاشقانه نیست! بلکه کاملا در باره سئو و بهینه سازی سایت است. می‌دانستید وب سایت شما هم یک موجود زنده است و به یک رابطه عاطفی با گوگل نیاز دارد؟! اما سخت اینجاست که گوگل جان خاطرخواه زیاد دارند و بدست آوردن دل ایشان کمی مشکل است. فقط یک مهرۀ مار به نام سئو می‌تواند تارنما شما را در چشم گوگل عزیز کند!

من در این مقاله توضیح می‌دهم که سئو چیست و چگونه مشتریان تارنما شما را چند مساوی می‌کند. همچنین تکنیک های سئو و گونه ها خدمات سئو را هم به شما می‌گویم. این نوشتار جدیدترین راهنمای سئو در سنه ۲۰۱۹ است. با خواستن آن همین امروز رِل می‌زنید!

سئو چیست؟
سئو (SEO) مخفف عبارت Search Engine Optimization است. یعنی بهینه‌ سازی برای موتورهای جستجو. در اغلب سایت‌ها می‌خوانید که سئو یکسری دستورکار است که با اجرای آنها ترافیک به سایت شما هدایت می‌شود. یعنی سایت شما رتبه بهتری در نتایج موتورهای جستجو کسب می‌کند و سریعتر نمایش داده می‌شود. اما من فکر می‌کنم سئو ما فوق این حرف‌هاست. سئو بیشتر همانند به یک مکتب فکری است که به ما می‌آموزد چطور با دیگران وابستگی برقرار کنیم.

سئو چه کاربردی دارد؟
سئو یعنی شما حرف مخاطبانتان را بشنوید و نیاز آنها را فهم کنید. سپس به دربایستن آنها پذیرش بدهید الی یک رابطه بینتان شکل بگیرد. با این پیشه آنها به شما علاقمند می‌شوند و از شما خرید می‌کنند. اینطوری مشتریان شما بسیار می‌شود و گوگل تشخیص می‌دهد که تارنما شما مفید است بعد آن را بالاتر نمایش می‌دهد. وقتی هم وب‌ سایت شما در نتایج گوگل بالاتر باشد، کاربران بیشتری شما را می‌بینند و فروش شما بیشتر می‌شود. این چرخه سئو نام دارد. خسته شدید؟ اصلا بگذارید از اینجا به بعد داستان گلاب خانم را برایتان تعریف کنم. موافقید؟

گلاب بانو اهل کاشان بود. صحیح همانند سهراب! بعد از اینکه ۴ فرزند او ازدواج کردند و به طهران آمدند، او تنها شد. اما گلاب خانم یک پیرزن غر‌غرویِ خانه‌نشین نبود! او بمب انرژی بود و همیشه کاری برای اتمام دادن پیدا می‌کرد. ۱۰ سنه قبل او شروع به دوختن روسری‌های محلی کاشان کرد. کار و بارش هم خوب بود. هر روز با دوستانش بساطشان را سر گذر پهن می‌کردند و حرف می‌زدند. اما اکنون که مثل قدیم نیست و کسب و کار گلاب خانم دیگر رونق ماضی را ندارد. سایر کسی برای خرید کردن به گذر نمی‌آید. تمام دوستان گلاب بانو هم فروشگاه اینترنتی زده‌اند و او دوباره تنها باقیمانده است…

سئو چیست

آیا به گلاب خانم رهنمود می‌کنید که سریعا یک فروشگاه اینترنتی مفتوح کند و محصولات خودش را در اینترنت بفروشد؟ پروانه بدهید در این مرحله ما یعنی تیم نبضینو، به عنوان تیمی که در راه اندازی سوداگری آنلاین تجربه دارد، وارد ماجرا بشویم و یک افزار شگفت‌انگیز به نام KWFinder را معرفی کنیم. این آلت مشابه یک نجات‌دهنده به کمکتان می‌آید. زمانی که یک عبارت باره عقیده یا همان کوئری (Query) را در این ابزار تایپ می‌کنید، به شما اثر می‌دهد که عبارت باره عقیده شما چند بار در ماه بدست کاربران جستجو می‌شود. شگفت‌انگیز است نه؟! برای نمونه می‌توانید در تصویر پایین ببینید که ماهانه چند نفر در اینترنت به تعقیب روسری هستند.

تحقیق واژه ها کلیدی

۸۸۰ نفر در ماه به پیگیری اطلاعات مربوط به روسری در اینترنت می‌گردند! گلاب بانو بعد از مشاوره با نبضینو به این نتیجه می‌رسد که راه‌اندازی یک کسب و کار آنلاین برای او به صرفه است. او تصمیم می‌گیرد محصولات خود را اینترنتی بفروشد. سئو وردپرس به زبان ساده پس وارد دنیای آنلاین می‌شود و یک وب سایت راه اندازی می‌کند. ولی آیا کسب در آمد از راه اینترنت به همین راحتی است که یک وب سایت بزنیم و میلیونر شویم؟ آیا رقبای گلاب خانم بیکار نشسته‌اند؟! بیایید نگاهی به آنها بیاندازیم.

عنوان سئو

عبارت روسری را در گوگل سرچ می‌کنیم و می‌بینیم که لیست رقبای گلاب بانو به ترتیب الویت در صفحه نخست گوگل نمایش دیتا می‌شوند. چه بسا بگویید رقبای او در صفحات بعدی گوگل هم هستند ولی تحقیقات مقاوم کرده است که:

۸۰% کاربران به صفحه دوم گوگل نمی‌روند و به همان لینک‌های صفحه اول اعتماد می‌کنند.

پس نتیجه می‌گیریم اگر وب سایت او در صفحه اول گوگل نباشد، هیچگاه دیده نمی‌شود. پسین رقیب نخست او هم دیجی‌کالا است! به نظر شما دیجی‌کالا چطور به لینک اول آمده است؟ آیا گلاب خانم می‌تواند دیجی‌کالا را پشت سر بگذارد؟ تمام جواب‌ها در همین مقاله است با من همراه باشید.

مراحل سئو در ۳۰ ثانیه مخصوص مادربزرگ‌ها
خدمات سئوبهرحال گلاب خانم پیر است و نمی‌تواند مثل ما، اینترنت را فهم کند. من تصمیم گرفتم خیلی ساده روشنگری بدهم: علت اینکه دیجی‌کالا در لینک اول می‌درخشد، سئو و بهینه سازی وب سایت آنهاست. اگر شما هم می‌خواهید به صفحه نخست گوگل بیایید، باید مشابه دیجی‌کالا ۲ کار زیاد مهم برای سئو و بهینه سازی تارنما خودتان اتمام بدهید:

۱. سئوی درونی (On-page SEO)
بیش از یک میلیارد وب سایت در اینترنت وجود دارد و مرتب کردن آنها برای گوگل یک کار زیاد دشوار است. وظیفه گوگل این است که ببیند کاربران چه چیزی را جستجو می‌کنند، سپس میانی وب سایت ها می‌گردد و پاسخ را برایشان پیدا می‌کند. شما باید کارهایی تو وب سایتتان اتمام دهید الی مطالب درون وب سایتتان برای کاربران و موتورهای جستجو مناسب شود و با خواسته‌های آنها بستگی داشته باشد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات چاپ و تبليغات کلمه وی پی اس کرکی درس تمام مقاطع .نتایج فوتبال .معرفی بازی دوربین های دیجیتال بلاگ مستطاب زندگی فروشگاه فرهنگی راه کتاب کاسِت بیست ُ یکم ! جواهرات دلنوشته های من